FHKC, şer üçlüsüne karşı mücadeleye çağırdı

Trump’ın kararının ardından açıklama yapan FHKC, Filistin halkını “emperyalizm, siyonizm ve gerici Arap rejimlerinden oluşan şer üçgeni”ne karşı koymaya çağırdı.

Trump’ın Kudüs kararının ardından Filistin Halk Kurtuluş Cephesi açıklama yayınladı.

Trump’ın bu kararıyla, Filistin halkına ve haklarına karşı ABD’nin savaş ilan ettiği ifade edilen açıklamada, ABD’nin; Filistin halkına ve topraklarına karşı suç işleyen siyonist devletin ortağı olduğu ve Filistin halkına karşı düşmanca tutumuna bir kez daha açıklık getirdiği ifade edildi.

“Filistin yönetimi tüm anlaşmalardan çekilmeli”

Trump’ın, sözde “iki devletli çözüm”e de ‘merhamet kurşunu’ sıktığı belirtilen açıklamada, “barış süreci” yanılsamasına değinilerek “Filistin yönetimi; müzakerelere ve ABD’nin egemenliğine güvenmenin yıkıcı deneyiminden gerekli dersleri çıkarmalı, Oslo anlaşması ve sonrasında taraf olduğu tüm anlaşmalardan çekildiğini açıklamalıdır” vurgusu yapıldı.

Şer üçlüsüne karşı mücadele çağrısı

Filistin halkına birlik olma ve halk hareketini yükselterek Trump’ın kararına karşı çıkma çağrısı yapılan açıklamada, “emperyalizm, siyonizm ve gerici Arap rejimlerinden oluşan şer üçgeni”ne karşı konulması vurgusu yapıldı.

Açıklamada son olarak “Kudüs; Filistin halkının ve devletinin başkenti olarak kalacak ve emperyalist-siyonist ittifak başarısız olacaktır” vurgusu yapıldı.