SKM çalışanı polislerce kaçırılıp tehdit edildi

Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) çalışanı Hünkar Genç'in polislerce iki gün önce kaçırılarak tehditlere maruz kalması protesto edildi.

Sermaye devletinin polisinin, ilerici, devrimci güçleri kaçırarak tehdit etme ve ajanlık dayatma saldırıları son dönemde yoğun olarak yaşanmaya devam ediyor. Bu saldırının son örneği Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) çalışanı Hünkar Genç'e iki gün önce gerçekleşti.

SKM, Hünkar Genç'e yönelik polis saldırısını protesto etmek için bugün saat 11.00'de İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şube binasında basın toplantısı yaptı. 

Toplantıda İHD adına ilk söz alan Leman Yurtsever, İHD'nin saldırıya uğrayanların yanında olduğunu vurgulayarak, olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

Yurtsever'in ardından söz alan Hünkar Genç, Karaköy'de 3 erkek polisin, kendisini kaçırarak bir minibüse aldıklarını belirtti. Kendisine yoğun psikolojik işkence uygulandığını ifade eden Genç kendisinin de ailesi üzerinden de tehditler aldığını söyledi. Böylesi bir saldırıyla ilk kez karşılaştığını belirten Genç, bu saldırıların özellikle Suruç Katliamı'ndan sonra artarak sürdüğünü, ama yılmadıklarını ve yılmayacaklarını dile getirdi.

Son olarak söz alan SKM sözcüsü Fadime Çelebi devrimci, ilerici kadınlara yönelik bu saldırıları kadın dayanışmasıyla aşacaklarını ifade etti.

Kızıl Bayrak / İstanbul